1669
سفارت جمهوری اسلامی ایران - - امور خارجیان
گالری
access deny
پیوند ها

اطلاعات و مدارك لازم در مورد انواع رواديد

سفارت جمهوري اسلامي ايران در تیرانا بر اساس مقررات و قوانين جمهوري اسلامي ايران آماده ارايه خدمات و صدور رواديد جهت مسافرت اتباع كشورهاي خارجي به جمهوري اسلامي ايران مي باشد.

نكات لازم براي اخذ رواديد ( ويزا)

  1. اتباع كليه كشورهايي كه داراي گذرنامه معتبر (با اعتبار حداقل 6 ماه و تعداد كافي صفحات سفيد) و اقامت حداقل 6 ماه در آلبانی باشند مي توانند پس از ارايه مدارك لازم و اخذ رواديد به ايران سفر نمايند.
  2. اتباع خارجي جهت مسافرت به مناطق آزاد تجاري جمهوري اسلامي ايران (مانند كيش، قشم، چابهار و ...) نيازي به اخذ رواديد نداشته و به راحتي مي توانند در مبادي ورودي با اخذ مجوز ورود 14 روزه به آن مناطق وارد شوند. بديهي است در صورت تمايل به ادامه سفر به ساير مناطق داخلي كشور، مي توانند به دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه مستقر در آن منطقه آزاد مراجعه كرده و طبق مقررات رواديد لازم را دريافت نمايند.
  3.  ايرانياني كه طبق قوانين ايران، ترك تابعيت نكرده، ليكن گذرنامه آلباني در اختيار دارند نمي‌توانند با گذرنامه خارجي به ايران سفر نمايند و مي بايست با اخذ گذرنامه معتبر ايراني به كشور مسافرت نمايند.
  4.  اتباع خارجي (آقايان) كه داراي همسر ايراني بوده و قصد دارند به همراه همسر خود به ايران مسافرت نمايند، علاوه بر مدارك مورد نياز براي صدور رواديد كه در قسمت مربوطه توضيح داده شده است، لازم است كه مدارك زير را نيز ارايه نمايند:
  • درخواست كتبي زوجه
  • كپي گواهي ازدواج (يا پروانه زناشويي)
  1.  اتباع خارجي كه داراي مادر ايراني (و پدر خارجي) هستند فقط با اخذ رواديد مي توانند به ايران سفر نمايند، لذا علاوه بر مدارك مشترك براي صدور رواديد كه در قسمت مربوطه توضيح داده شده، لازم است كه مدارك ذيل را نيز ارايه و يا ارسال نمايند:
  • كپي سند ولادت
  • درخواست كتبي مادر
  • و كپي گواهي ازدواج (پروانه زناشويي).

 
 

مدارک لازم و مشترک براي صدور انواع رواديد

1-  فرم درخواست رواديد يک برگ. فرم را می توانید از پیوندهای زیر درییافت نمایید: 

(فرم به زبان انگلیسی  Visa Appliction Form  ) (فرم به زبان آلبانیایی  Kërkesë për vizë  )

2-  يك قطعه عکس 4×3 بيومتريك (از روبرو، بدون کلاه و عينك، پشت زمينه سفيد)

3-  اصل گذرنامه معتبر (با اعتبار حداقل شش ماه و داراي صفحات سفيد و كافي)

4-  پرداخت هزينه صدور رواديد

 

 

نظرات